вторник, 24 января 2017 г.

Переваги лимонної води перед сніданком

Переваги лимонної

 води перед сніданком


Склянка теплої води відразу після пробудження допомагає позбутися токсинів, які накопичилися протягом ночі, а також підлужити організм.
Багато людей мають дуже здорову ранкову звичку: пити склянку лимонної води перед сніданком. Щось настільки просте і недороге має неймовірні переваги для здоров’я. Хотіли б ви почути про них?
Цікаво, як ця щоденна традиція практикується протягом тривалого часу і є одним з найвідоміших природних засобів. Тож чому б не спробувати?
Сьогодні ми запрошуємо вас побачити, що відчули люди, коли пили лимонну воду перед сніданком.

Лимонна вода перед сніданком, щоб зволожити тіло

Один із перших симптомів того, що тілу бракує зволоження – головний біль. Ви колись прокидалися вранці з дратівливим головним болем? Ось деякі симптоми, пов’язані зі зневодненням, які потрібно мати на увазі:
  • темно-жовта сеча
  • суха шкіра
  • тахікардія
  • сухість у роті
  • втома
  • мішки під очима
Почати день зі склянки лимонної води – це прекрасний спосіб підтримати внутрішній баланс, який потрібен, щоб зустріти новий день.
Якщо вам не смакує звичайна вода, додайте трохи лимонного соку, і ви будете насолоджуватися набагато більше. Це варто зусиль!

Люди, які п’ють лимонну воду, не мають закрепів

Якщо ви колись страждали від проблем зі шлунково-кишковим трактом, ми рекомендуємо пити теплу, майже гарячу, лимонну воду (з соком половини лимона). Цитрусові фрукти та гаряча вода допомагають боротися із затримкою рідини й пом’якшують фекалії.

Інфекції сечових шляхів зменшаться

Якщо ви маєте інфекції сечових шляхів, слід знати, що один із найвідоміших природних засобів від цих розладів – поєднання лимонного соку з водою.
Лимон допомагає збалансувати рівень рН в крові, що створює більш лужне середовище в сечовому тракті. Це допоможе боротися зі шкідливими бактеріями, які є причиною хвороби.

Попрощайтеся з неприємним запахом з рота

Майже кожен із нас прокидався вранці з поганим присмаком або сухістю в роті. Лимонна вода може боротися з бактеріями на язиці, миттєво освіжаючи неприємний запах з рота.
Однак лимон може зруйнувати зубну емаль, тож ніколи не пийте лимонний сік сам по собі; завжди змішуйте його з водою.

Лимонна вода для схуднення

Лимони допомагають усунути токсини й запобігають накопиченню жирів в організмі. Це означає, що лимонна вода не тільки допоможе вам скинути зайву вагу, але й також стане прекрасним доповненням до вашої дієті.
Намагайтеся їсти свіжі продукти з низьким вмістом жирів і великою кількістю клітковини. Якщо ви звикнете щоранку пити цей простий природний засіб, вам буде простіше скинути небажані кілограми.

Догляд за шкірою

Лимон багатий на антиоксиданти. Крім того, завдяки вмісту вітаміну С, він допомагає створювати колаген. Ваша шкіра буде виглядати пружнішою завдяки волозі й тонусу, викликаному необхідними біомолекулами.

Лимонна вода для зміцнення імунної системи

Ще раз схвалімо переваги вітаміну С. Якщо ви хочете боротися із застудою і швидко вилікувати інфекції, не забудьте пити лимонну воду щодня.
Якщо ви зараз застуджені, додайте столову ложку меду до лимонної води. Це збільшить її лікувальні властивості.

Попрощайтеся з сечовою кислотою і болем у суглобах

Лимонна вода допомагає зменшити кристали, пов’язані з сечовою кислотою, яка запалює суглоби.
Майте на увазі, що цитрусові неймовірно корисні для поліпшення кровотоку. Оскільки лимонна вода  здатна усунути токсини й пурини, викликані сечовою кислотою, ви почуватиметеся краще з кожним днем.

Лимон оптимізує здоров’я мозку

Вам обов’язково буде це цікаво: лимон містить потужний фітонутрієнт – ангеретін, який допомагає боротися з хворобами, такими як хвороба Паркінсона.
Ця поживна речовина знаходиться в шкірці, тож завжди варто використовувати заморожені лимони для того, щоб скористатися всіма цими перевагами.
Лимон також містить калій, який допомагає поліпшити роботу мозку і здоров’я нервової системи.

Лимонна вода для очищення печінки

У книзі А. Ф. Беду “Біологічна іонізація в галузі харчування людини” автор відштовхується від теорії біологічної іонізації д-ра Рема. Він стверджує, що регулярне споживання лимонної води допомагає печінці синтезувати більше ферментів для здоров’я.
Вона також зміцнює печінку, сприяючи повнішому очищенню організму.
Отже склянка лимонної води щодня перед сніданком принесе багато користі для здоров’я. 

4 відмінності між сумом і депресією

4 відмінності між сумом і депресією


Сум і депресія мають багато спільного, але на відміну від депресії, сум - це нормальна психологічна реакція, яка не є психічним захворюванням.

Як правило, проблема полягає в неправильному вживанні термінів, але ми знаємо, як розрізняти сум та депресію. Сум є лише одним з численних симптомів депресії.
Сум і депресія мають багато спільного, але вони також абсолютно різні.
Їх часто плутають. Іноді це може викликати неправильне тлумачення або створювати непорозуміння.
Тут ми дізнаємося, як правильно використовувати й розуміти ці два терміни.

1. Депресія є психологічним розладом

Різниця між сумом і депресією полягає в тому, що депресія є психічним розладом, тоді як сум – це емоція, викликана недавньою ситуацією.
Звичайно, депресія передбачає сум разом із кількома іншими симптомами, серед яких апатія, стрес, неспокій і відчуття безнадії.
Сум – це стан, який рано чи пізно закінчиться. Депресія є більш довговічним станом, який може поступитися місцем хронічному стану нездужання.
Фахівці в галузі психології вважають, що для того, щоб людині діагностували депресію, симптоми мають тривати протягом принаймні 6 місяців.

2. Сум – скороминучий психічний стан

Як ми вже говорили, сум – це мінливий стан, навіть якщо він триває довше, ніж очікувалося.
На відміну від депресії, він є нормальною і природною психологічною реакцією і не є психічним захворюванням. Простіше кажучи, в складних умовах або коли хтось завдає нам болю, ця емоція виникає, і вона неминуча.
Тому не треба сильно непокоїтися через сум. Це нормальне почуття, коли ми втрачаємо когось близького, коли розриваємо стосунки з партнером або полишаємо свій дім.
Він вказує на те, що щось важливе для нас закінчилося або змінилося, але з часом він зникає.

3. Апатія і депресія

Апатія є нестачею енергії й відсутністю бажання щось зробити. Це впливає на людей, які страждають на депресію та не в змозі виконувати щоденні обов’язки.
Наприклад, людина в депресії не може виконувати свою роботу через те, щоб не в змозі встати з ліжка вранці.
Цього не відбувається, коли нам сумно. Навіть коли смуток висить над нашими головами, ми можемо виконувати завдання і щоденні обов’язки, хоча й з меншим ентузіазмом і захватом.
Проте наша робота і зобов’язання не постраждають.

4. Якщо сум триває занадто довго


Це правда, що одне може призвести до іншого. Якщо ми сумні протягом тривалого періоду часу, то це може призвести до депресії.
Сумна людина плаче, має низьку самооцінку, відчуває себе непотрібною і безнадійною. Світ став сірим. Якщо ці почуття зберігаються, то результатом може бути глибока депресія.
Тому психологи вважають за краще почекати, перш ніж підтвердити діагноз депресії. Цілком нормально відчувати сум протягом дня, двох днів або навіть тижнів. Проте сумувати протягом двох місяців – погана ситуація для людини.
Як бачимо, існують певні відмінності між сумом і депресією, хоча одне може бути симптомом іншого.
Звісно, варто враховувати, що тоді як сум не потребує лікування, депресію треба ефективно лікувати.
З сумом може вистачити підтримки сім’ї та зміни навколишнього середовища. З депресією ситуація складається інакше.
Смуток радикально відрізняється від депресії. Можливо, плутанина виникає через такі слова, як “депресивний”, а також через поширене використання слова “депресія”.
У цьому випадку слово “депресивний” не має нічого спільного з депресією. Неправильне використання термінів може змусити нас сумніватися в їхньому змісті.

пятница, 13 января 2017 г.

Робимо правильний догляд за руками взимку

Робимо правильний догляд за руками


взимку


   Руки – найбільш підвладна впливам зовнішніх впливів частина тіла. Особливо шкіра рук страждає взимку. Серед причин можна назвати не тільки низьку температуру на вулиці, але і дуже сухе повітря в результаті працюючого опалення в приміщеннях, і загальний стан організму, який не отримує достатньої кількості вітамінів. Як же зберегти пружну гладку шкіру на руках в зимові морози?

Крім використання косметичних засобів, слід звернути увагу на такі моменти:
  1. Уникати переохолодження рук, виключити вплив на шкіру морозного повітря – тобто не виходити з дому без рукавичок.
  2. Максимально обмежити контакт рук з будь-якими засобами побутової хімії – миття, чищення та прання проводити тільки в гумових рукавичках.
  3. За півгодини перед виходом на вулицю використовувати відповідний крем для рук.
  4. Для підтримки нормальної роботи організму приймати вітамінні комплекси.
  5. Не використовувати для миття рук холодну і дуже гарячу воду.

Косметичні процедури

Косметичні процедури для шкіри рук в зимовий період включають в себе очищення, зволоження та живлення.

Очищення

Очищення рук передбачає позбавлення від ороговілих частинок поверхні шкіри – для цього недостатньо простого миття. У зимовий період слід застосовувати скраби – спеціальні склади, що глибоко очищають шкіру. В результаті їх використання шкіра краще вбирає зволожуючі і живильні речовини. Можна користуватися готовими засобами, придбаними в магазині, або приготувати їх в домашніх умовах. Рецепти гранично прості, рекомендується використовувати наступні:
  • живильний крем для рук, змішаний з морською сіллю;
  • кавова гуща;
  • суміш рослинного масла з меленою кавою.
Приготований склад слід нанести на шкіру і втирати енергійними рухами. Процедура займає 2-4 хвилини, потім скраб змивається водою – обов’язково теплою. Очищення скрабом бажано робити не менше одного разу на два тижні.

Зволоження

Збереження певної вологості шкіри необхідно для підтримки її нормального функціонування. Існує маса засобів, розроблених для цієї мети. Разом з тим домашні господині можуть провести аналогічну процедуру, в буквальному сенсі, не виходячи з кухні. Чудово зволожує шкіру протерта м’якоть деяких овочів і фруктів, а також молочні продукти. Можна рекомендувати такі склади:
  • м’якоть банана з 1 ч.л. вершків;
  • картопляне пюре з додаванням невеликої кількості сметани;
  • сир, змішаний з зеленим чаєм;
  • кашка з кабачків.
Засіб тримається на руках 15-20 хвилин, достатньо застосовувати його 1-2 рази на тиждень.

Живлення

Крім кремів, для харчування шкіри рук вкрай важливо застосовувати ванночки, маски та обгортання. Всі ці процедури широко застосовуються в косметичних салонах; готові засоби можуть порекомендувати співробітники косметичних відділів в магазинах. Оскільки живлення шкіри бажано проводити практично щодня, то зручніше за все робити це в домашніх умовах. Як правило, для таких процедур застосовуються цілком доступні продукти.

Ванночки

  • підігріте рослинне масло (краще – оливкова);
  • стакан теплого молока з 1 ч.л. меду;
  • теплий відвар лікарських трав (ромашка, календула, материнка, череда).
Руки занурюються в ванночку на 15-20 хв. Потім їх слід осушити за допомогою м’якої серветки і змастити живильним кремом.

Маски

  • кашка з сирої картоплі з медом;
  • суміш з вівсяних пластівців, меду і жовтка;
  • рослинне масло з настоєм ромашки.
Процедура займає близько півгодини. Можна залишити склад на руках і на всю ніч, надівши матерчаті рукавички.

Обгортання

  • тепле рослинне масло;
  • розтоплене масло-какао.
Оброблені руки спочатку загортають м’якою теплою тканиною, потім поліетиленом, після чого утеплюються товстим рушником. Засіб тримається на руках протягом 30-60 хв.
Дотримуючись нескладних правил, можна в найсуворіші холоду зберегти м’якість і ніжність своїх ручок.

Алергічна астма: симптоми, лікування

Алергічна астма:
 симптоми, лікування

Алергічна астма являє собою різновид захворювання верхніх дихальних шляхів і є найпоширенішою формою астми.

Причому така форма захворювання вражає не тільки дорослий, але і дитяче населення. Навіть може зустрічатися звичайна бронхіальна астма додатково з алергією, що суттєво погіршує ситуацію і обважнює симптоми.

Загальна характеристика захворювання

Сама по собі бронхіальна астма проявляється у вигляді нападів задухи, які заважають звичайного способу життя. Поліпшення настає тільки при регулярному застосуванні лікарських препаратів і постійному спостереженні у фахівців. Звичайно ж, на симптоми впливає форма захворювання, своєчасне лікування дозволяє істотно поліпшити стан хворого.
Інфекційно-алергічна або бронхіальна форма астми починає розвиватися при проникненні алергену всередину дихальних шляхів. Імунний захист організму досить чутлива до різних сторонніх речовин, тому змушує м'язові тканини шляхів різко скорочуватися. Таке явище отримало свою назву - бронхоспазм. У цей момент починається запальний процес і заповнення шляхів досить густий слизом. Це призводить до того, що з'являються найбільш часті і поширені симптоми: чхання, сльозотеча, відчуття закладеності носа, можливі невеликі виділення з носових шляхів.
Існує кілька груп алергенів, які викликають неприємні реакції. Неінфекційні алергени - це пилок рослин, пил, пух, різні комахи, продукти харчування, хімічні речовини, що знаходяться в шарах атмосфери. До цієї ж групи можна віднести лікарські препарати, при прийомі яких виникають неприємні симптоми. Найбільш часто викликають алергію йодовмісні препарати, анальгін, ацетилсаліцилова кислота, антибіотики, новокаїн, противірусні вакцини, спазмолітики, сироватки та інші речовини. До інфекційних алергенів слід віднести часті хронічні інфекції і запальні процеси в організмі.
Астма (алергічна або бронхіальна) часто посилюється спадковим фактором. Як правило, ризик появи у дитини захворювання підвищується на 40%, якщо хоча б у одного з батьків є алергія та астма. Причому у спадок передається не сама інфекційно-алергічна бронхіальна астма, а вразливість організму і його імунного захисту до появи алергічних реакцій різного типу. Доцільно проводити профілактичні заходи та вчасно починати лікування, якщо з'явилися перші симптоми.

Основні фактори ризику

Щоб почати правильне лікування, необхідно визначити не тільки симптоми захворювання, але і форму астми, її характерні особливості, причини появи та інші фактори. Як правило, основними факторами ризику прийнято вважати хронічні захворювання дихальних шляхів, інфекційні захворювання, несприятливу екологічну обстановку, шкідливі звички (зокрема, куріння тютюнових виробів), шкідливість професії, тривале вживання деяких видів медикаментів. Причому найчастіше причиною може стати пасивне куріння. Алергія та астма досить тісно пов'язані між собою.
Слід зазначити, що початкові симптоми різних форм захворювання досить різняться між собою, але вже більш запущений процес розвивається за схожим механізмом. При атопічній астмі основним каталізатором виступає певний алерген або група алергенів. Одиничний контакт з такою речовиною викликає досить сильну алергічну реакцію. Повторний контакт додатково ускладнюється звуженням бронхів і утрудненням дихальної функції. Це найбільш поширені і очевидні симптоми, при яких потрібно негайно підбирати якісне та ефективне лікування.
Алергічна астма при подальшому контакті з алергеном проявляється практично моментально, а поза контакту стан людини стабілізується. Саме в момент задухи потрібно прийом спеціальних лікарських препаратів (основне лікування при астмі), в іншому випадку напад може закінчитися летальним результатом.
Якщо вчасно не почати лікувати астму, яка з'являється на тлі ослабленого імунітету, форма хвороби стає більш важкою, часто відбуваються патогенні зміни дихальних органів, порушується механізм роботи, приєднуються самі різноманітні інфекційні захворювання.
Інфекційно-алергічна форма астми характерна для людей старшого віку, тому практично не зустрічається у дітей. Хронічні інфекції призводять до того, що органи дихання чутливі до дратівливих чинників. При найменшому контакті порушуються функції бронхів, що призводить до досить важкого стану людини. Тільки ефективне лікування сприяє полегшенню симптомів і поступовому відновленню організму.

Ефективне лікування бронхіальної астми

Щоб правильно лікувати астму, попередньо слід визначити групу алергенів, які викликають дані реакції. Як правило, ефективне лікування полягає у використанні медикаментозних методів, які необхідно поєднати з процедурами по оздоровленню організму і підвищенню імунного захисту. Якщо виникла алергія на фоні бронхіальної астми, то першим ділом потрібно зняти ці неприємні наслідки. Для цього застосовують антигістамінні препарати, які не володіють седативною дією. Щоб поліпшити дихальну функцію, використовуються спеціальні назальні спреї, призначені для розширення шляхів.
Звичайно ж, лікування підбирає тільки досвідчений лікар-імунолог, який повинен ретельно оглянути пацієнта, вивчити характер перебігу захворювання, виявити основні чинники і особливості організму. Ні в якому разі не можна приймати стероїди або інгалятори без призначення, так як деякі речовини призводять до появи ще більш різкій реакції організму, що часто призводить до задухи і смерті пацієнта.
Людям, які мають схильність до такого роду захворювань, доцільно захищати себе від контактів з хворими людьми і можливими алергенами. Це дозволить запобігти появі нападів і погіршення стану. Безсумнівно, підвищення імунітету, позитивно впливає на перебіг хвороби та тривалість лікування. Деякі клініки пропонують сучасне лікування, розроблене в кілька етапів. На першому етапі припиняється вплив виявленого алергену, на другому - проводиться комплексне лікування, яке призводить до утворення в організмі блокуючих антитіл для підвищення захисної функції.
Астма та алергія - близькі поняття. У кишені кожної людини з захворюваннями верхніх дихальних шляхів повинні бути спеціально підібрані лікарські препарати, які можуть знадобитися в будь-який момент. Це обумовлено тим, що неможливо постійно запобігати контакту з алергеном і вести звичайний спосіб життя.

Профілактичні заходи

Якщо збудником, унаслідок якого настає алергія, є пил, то доцільно проводити часте вологе прибирання у приміщенні, щоб усунути джерело реакції. Реакція на пилок рослин вимагає виключення будь-яких кімнатних квітів у будинку. Пацієнт повинен рідше відкривати вікна в період цвітіння, уникати громадських місць з великою кількістю різноманітних насаджень і рослин, при вдиханні ароматів яких з'являється астма. Алергія викликає різкі зміни і негативні наслідки.
Звичайно ж, ефективне лікування можливе тільки при дотриманні всіх вимог лікаря. Але розумніше запобігти появі захворювання, ніж надалі підбирати препарати для усунення симптомів. Основний акцент необхідно зробити на підвищення імунітету. Для цього людина повинна бувати на свіжому повітрі, регулярно виконувати фізичні вправи, збалансовано харчуватися, приймати вітамінні комплекси в період авітамінозу (весна, осінь), вчасно лікувати різні захворювання (інфекційні, простудні).
При сезонному загостренні (наприклад, в період цвітіння рослин), яким супроводжується бронхіальна астма з алергією, доцільно регулярно провітрювати приміщення, використовувати фільтри для повітря, кондиціонери, уникати тривалого перебування з джерелом алергії.
Як правило, в приміщенні потрібно прибрати предмети, які накопичують в собі пил. Це можуть бути килими, м'які іграшки. Одяг та постільну білизну рекомендується прати частіше, використовуючи гіпоалергенні миючі засоби.
Всередині приміщення слід дотримуватися певного рівня вологості. Занадто сухий і занадто вологе повітря не підходить для аллергичных людей. Для оптимізації мікроклімату встановлюються кондиціонери, зволожувачі, іонізатори, які видаляють шкідливі частинки (пил, шерсть тварин, пилок рослин) і збагачують повітря корисними речовинами.
Житлове приміщення має міститися в чистоті. Особливо це стосується ванної кімнати і кухні, де при підвищеній вологості і рідкісної прибирання з'являється цвіль, яка викликає досить різкі алергічні реакції і дуже небезпечна для людського організму.

Харчування для здорового волосся

Харчування

 для здорового волосся


Кожна дівчина, жінка бажає мати розкішне волосся. Та й, напевно, жоден чоловік не відмовився б від густої шевелюри замість «трьох випадаючих волосин».  Щоб зробити своє волосся здоровим та красивим, не потрібно ковтати пігулки з аптеки. Достатньо дотримуватися здорового харчування.
По-перше, їсти потрібно 5 разів на день малими порціями регулярно, тому що волосся росте постійно і кровопостачання волосяних цибулин повинне бути безперервним. Правильним харчуванням ви не тільки «збережете» своє волосся, а й можете покращити стан всього організму.
По-друге, вживання поживних речовин – річ індивідуальна для кожної людини. Проте потрібно визначити співвідношення білків, жирів та вуглеводів( 1:2:1 або 25%;50%;25%; відповідно). Багато дієт відзначаються тим, що споживання жирів є обмеженим або взагалі виключеним із раціону. Але жири дуже важливі для росту та краси волосся: за рахунок жирів, що потрапляють в організм, відбувається синтез статевих та стероїдних гормонів, що якраз-таки впливають на ріст волосся.
По-третє, потрібно вживати більше продуктів, в яких є речовини та вітаміни, що корисні для нашого волосся.
Ось список поживних речовин, вітамінів, що потрібні для красивого та здорового волосся:
  1. Вітаміни групи В. Їх містять такі продукти, як яйця, бобові, висівки, морква, крупи, горіхи, цвітна капуста.
  2. Білок. Щоб організм отримував більше білків, потрібно включити в раціон рибу, нежирне м’ясо, печінку.
  3. Вітамін А можна отримати з яєчного жовтка, вершкового масла.
  4. Корисні продукти, що містять бета-каротин, − обліпиха, морква, курага. Для кращого засвоєння ці продукти краще вживати з жирами, наприклад, з соняшниковою олією – джерелом вітаміну Е.
  5.  Треба споживати також продукти, що містять в собі залізо, сірку, магній, молібден, цинк та кремній.
Пам’ятайте, що не можна зловживати цукром. Ніякої користі волоссю він не приносить.
Дотримуючись правильного раціону, збагачуючи свій організм вітамінами та поживними речовинами,  ви зможете мати здорове, красиве волосся.

Чому виникає лупа та як її позбутися

Чому виникає лупа 

та як її позбутися


Лупа, що атакувала волосся і шкіру голови у самий непідходящий момент, здатна попсувати не тільки настрій і зовнішній вигляд людини. Білі пластівці, що рясно сипляться на плечі, руки, одяг, дошкуляють нестерпною сверблячкою, можуть поставити клеймо на репутації, змусити будь-кого ніяковіти і підкоригувати свій гардероб. Отже, чи знаєте ви, чому виникає лупа?

Причини виникнення лупи

Одначе помилково ставитись до лупи як до суто косметичного недоліку, оскільки до її появи часто призводять гормональні зрушення, дерматологічні захворювання чи неправильний догляд за шкірою голови. Своєю появою лупа може сигналізувати про порушення у роботі сальних залоз, збої в обміні речовин, гормональний дисбаланс.
Білі луски у пасмах потривожать, якщо вода для миття волосся є жорсткою, надто гарячою, а фарба та перманент вкупі із сушкою феном є занадто агресивними.



 Щоб шкіра голови знову стала здоровою, а волосся випромінювало блиск краси, на боротьбу із лупою слід кинути усі сили − від усунення зовнішніх і внутрішніх першопричин її появи до застосування косметичної і фармацевтичної лінії, а також народних засобів.

Як позбутися лупи

Позбутися лупи, появою якої відізвався дисбаланс гормонального фону чи обміну речовин вдасться, проаналізувавши та підкоригувавши режим дня і раціон харчування. Шкодять здоров´ю шкіри голови і красі волосся жирна їжа та солодощі, алкоголь, тютюн, стреси та перевтома, а користь принесе вживання продуктів, багатих на вітаміни В6 і РР − горіхи, фініки, сир, овочі, фрукти, особливо банани, риба і морепродукти.


Народні методи лікування лупи

Досвід пращурів свідчить, що від лупи жирного типу (утворюється унаслідок гіперфункції сальних залоз) врятують кропива, яєчний жовток, сік лимона, кефір. Ці інгредієнти використовуються як основний засіб боротьби із лупою, а також в якості доданків. 2-3 рази на тиждень можна втирати у шкіру голови настоянку кропиви (1 ст.л. сухого листя кропиви на 1,5 склянки окропу, настоювати 10-12 годин, процідити) або ж обполіскувати ним волосся.
Ще народний засіб від лупи. 1-2 рази на тиждень корисно буде втирати у шкіру голови кефір чи молочну сироватку, потримати на голові суміш із 1 яєчного жовтка, соку 1/3 лимона і 3-4 краплі ефірного масла евкаліпта.
Суха лупа, що псує вигляд і настрій внаслідок гіпосаловідділення та мікозів, відступить перед застосуванням реп’яхової і касторової олії, настоянки календули і соку лимона у різних інтерпретаціях. Кілька дієвих рецептів від лупи: перед миттям волосся втирати у шкіру голови розтертий жовток із соком півлимона і 2-3 краплями реп’яхової або касторової олії.
Також позбутись лупи, що утворилась внаслідок сухості шкіри голови,
допоможе втирання 1-2 рази на тиждень настоянки календули і касторової олії у поєднанні із 1 ст.л. цибульного соку, настоянки календули і касторової олії. Жорстка вода і миття волосся під гарячою струєю також можуть призвести до активізації роботи сальних залоз шкіри голови, тому логічно спочатку усунути зовнішні фактори, паралельно відмовившись від подразників у вигляді фарбування, хімічної завивки та укладки феном, а вже потім випробовувати народні методи та лікувальні шампуні і бальзами проти лупи. Останніми не варто користуватися більше двох місяців. Результатом правильного лікування лупи стане здорова шкіра голови і блискуче та доглянуте волосся.

Продукти, що підвищують гемоглобін: топ-5

Продукти, 

що підвищують гемоглобін: топ-5


Гемоглобін відповідає за постачання кисню до клітин усього тіла, тому він є дуже важливим для здоров’я людини. З його зниженням виникає кисневе голодування, анемія, швидка втомлюваність, запаморочення, головний біль. Це може спричини небезпечну ситуацію для організму в цілому. Якщо проблема набуває критичних ознак, варто звернутись до лікаря і за його рецептом почати курс прийому лікарських засобів.
Однак, якщо ви відчуваєте лише певний дискомфорт, рекомендується переглянути раціон та включити до нього продукти, що підвищують гемоглобін. ЕК підготувала добірку з продуктів для гемоглобіну, які бажано вживати регулярно у профілактичних цілях.

М’ясо та субпродукти

Білки тваринного походження, що містяться у нежирних сортах м’яса та м’ясних субпродуктах, допомагають у відновленні рівня гемоглобіну. Крім того, залізо, яке вони містять, організм засвоює не менш ніж на 20%, що в 4 рази більше за рівень засвоєння їжі рослинного походження. До раціону корисно буде включити телятину, яловичину, печінку та яловичий язик – саме в цих продуктах рівень заліза найвищий. Аби продукти були кориснішими і не стали причиною зайвих кілограмів, їх бажано їсти вареними, печеними, а у випадку смаження − слідкувати за помірною кількістю олії та рівнем засмаження. Він має бути легким або середнім.

Риба та морепродукти

Як не дивно, але морська риба, креветки, кальмари та ікра – це також важливі складники повноцінного здорового раціону. Морська риба, особливо жирних сортів, містить окрім корисного для гемоглобіну заліза ще й не менш корисні омега-кислоти, які сприяють відновлювальним процесам організму. Морепродукти – більш дієтичний варіант, але і вони містять в середньому 30 мг заліза на 100 г продукту. Морська капуста, або ламінарія, також входить до списку продуктів, що підвищують гемоглобін та насичують організм важливими мікроелементами.

Висівки

Пшеничні висівки містять приблизно 15 мг заліза на 100 г продукту, а також цілий оберемок вітамінів групи В, які беруть участь у синтезі гемоглобіну. Тим не менш, висівки бажано вживати обережно, по 20-30 г на день, в інакшому випадку це може спричинити проблеми з травленням. Для того, щоб пшеничні висівки були не тільки корисними, але й смачнішими, рекомендується додавати їх до улюбленого йогурту чи кефіру (всього 1 ст. ложку на стакан) та вживати зранку до чи замість сніданку.

Насіння

А чи знали ви, що смачне гарбузове та соняшникове насіння до того ж ще й корисне? Звісно, більше користі воно дає у сирому вигляді або у злегка підсушеному. Чим менш воно засмажене, тим краще засвоюється організмом. Серед корисного насіння варто виокремити льон та кунжут, які часто додають до хлібних виробів. Ви можете придбати це насіння окремо та додавати у салати чи інші улюблені страви. Для ласунів є також гарна новина – тахінна халва, яка виготовлена з перемеленого насіння кунжуту, є надзвичайно корисним смаколиком, адже вона містить аж 50 мг заліза на 100 г.

Гранат

При наявності проблем з гемоглобіном лікарі радять вживати гранатовий сік. Однак не варто плутати з гранатовим нектаром, який часто можна зустріти на полицях магазинів. Аби віднайти натуральний сік, вчитуйтесь у склад, у ньому має бути зазначено відсоток натурального продукту. Пити 100% гранатовий сік також не радимо, він доволі агресивно впливає на шлунок. Для найбільшої користі спробуйте самостійно робити гранатовий сік і перед вживанням додавати до нього 1/3 чистої води. Сік можна підсолодити чайною ложкою меду.

Етика спілкування з людьми з особливими потребами

Етика спілкування Належна комунікація, тобто етика спілкування, важлива під час надання допомоги будь-якому споживачу. Особливо важли...