суббота, 24 декабря 2016 г.

П'ять найпоширеніших жіночих захворювань

П'ять найпоширеніших жіночих захворювань

Жіночий організм сповнений таємниць, та таких, які добряче приховують і всілякі симптоми хвороб. Гінекологічні захворювання - одні з найбезсимптомніших, тому дізнатися про їхнє існування можливо лише при регулярному огляді лікаря.
На жаль, багато з нас забувають про те, що ніхто не застрахований від жіночих хвороб. Посилаючись на відсутність безладного статевого життя й запобігання, дівчата відмовляються ходити до гінеколога і, як результат - затяжні лікування й обмеження.

Жіноче захворювання №1 - Порушення менструального циклу

З цим захворюванням стикалася у своєму житті практично кожна жінка. Порушення менструального циклу - це будь-які відхилення від норми. Якщо виміряти в мілілітрах крововтрату ти не можеш, то інтервал між менструаціями прорахувати досить просто.
Характеристика нормального менструального циклу:
  • Менструація триває 3-7 днів
  • Між менструаціями (від першого дня поточної до першого дня наступної) проходить 21-35 днів
  • Крововтрата 60-120 мл
    Менструальний цикл порушується у зв'язку з багатьма причинами: стрес, виснаження, різні інфекційні й ендокринні захворювання, патологія яєчників, зміна часового поясу та клімату, навіть мінімальне ослаблення імунітету може призвести до збою. Оскільки причин багато - так само й лікування підбирають індивідуально.
    Жіноче захворювання №2 - Ерозія шийки
    матки
    Ерозія - хвороба, якою лякають усіх і кожного. Але не такий страшний ворог, як його малюють. При регулярному огляді її можна діагностувати на ранній стадії й вилікувати недугу. Інакше саме це захворювання може стати причиною онкологічних захворювань.
     Ерозія являє собою почервоніння на шийці матки, помітне при звичайному огляді дзеркалом.
    Чим небезпечна ерозія шийки матки
    Дисплазія шийки матки є передраковим станом. Регулярний профілактичний огляд у гінеколога дозволяє діагностувати це захворювання на ранніх стадіях. Такі захворювання потрібно лікувати до вагітності.
    Способи лікування ерозії шийки матки
    Існує багато способів лікування захворювань шийки матки. Вибір методики залежить від ступеня вираженості процесу й багатьох інших факторів. У першу чергу, необхідно визначити наявність або відсутність ВПЛ і, якщо саме цей вірус є збудником захворювання, потрібно паралельно проводити противірусне лікування. Також потрібно лікувати супутні запальні процеси. Деструктивне лікування шийки матки - це руйнування змінених тканин.
    Жіноче захворювання №3 - Кіста яєчників

    Кіста яєчника — кіста, порожнина в яєчнику жінки, наповнена рідким вмістом. Виникає в результаті затримки і підвищеної секреції рідини. Найчастіше кісти формуються в самому яєчнику (кіста жовтого тіла, фолікулярна кіста), рідше в придатку, розташованому над яєчником (параоваріальні кісти). Стінка кісти утворюється з перерозтягнутої оболонки фолікула або жовтого тіла, а не з новоствореної тканини, тому кіста не вважається дійсною пухлиною. Кісти не мають здатність до злоякісного переродження, частіше зустрічаються у молодих жінок.
    Фолікулярна кіста яєчника — це однокамерні тонкостінні утворення еластичної консистенції з прозорим вмістом, який утворюється в результаті накопичення рідини в фолікулі. Може виникати в будь-якому віці, частіше внаслідок перенесеного запального процесу. Кіста зазвичай буває невеликих розмірів, зростає в бік черевної порожнини.
    Невеликі кісти протікають безсимптомно, і виявляються випадково при гінекологічному огляді, ультразвуковому дослідженні або при виникненні ускладнень. Іноді може турбувати незначний тупий біль внизу живота. Найчастіше єдиним проявом фолікулярної кісти яєчника є порушення менструального циклу: гіперполіменорея (рясні і тривалі місячні) або маткові кровотечі.
    У деяких випадках можливий розвиток таких ускладнень, як перекрут ніжки кісти, розрив капсули кісти, і тоді розвивається картина «гострого живота».
    При піхвовому дослідженні кіста визначається збоку або спереду матки, вона еластичної консистенції, чутлива при пальпації, її діаметр не перевищує 10 см. Нерідко супроводжується запальним процесом в області придатків матки.

    Лікування

    Після виявлення фолікулярної кісти за жінкою спостерігають протягом 2-3 менструальних циклів, при необхідності призначається протизапальне лікування. При неефективності консервативного лікування показано оперативне — енуклеація кісти і частини яєчника (цистектомія і резекція яєчника).

    Кіста жовтого тіла- Дана патологія зустрічається значно рідше на відміну від фолікулярної. Розвиток кіст жовтого тіла пов'язано з тим, що після овуляції порожнину фолікула не спадає і не заповнюється цілком клітинами жовтого тіла, як це буває в нормі, а залишається існувати і розтягується і заповнюється рідиною жовтого кольору, іноді з домішкою крові. Стінки кісти товсті, частіше розвивається тільки з одного боку. Кіста жовтого тіла рідко перевищує 3-4 см в діаметрі. Зустрічається у жінок у віці від 16 до 55 років.


    Скарг хворі зазвичай не пред'являють, і кіста виявляється випадково при гінекологічному огляді. При супутньому запальному процесі в придатках матки можуть турбувати болі внизу живота. Можливий розвиток ускладнення — крововилив у порожнину кісти. Кіста жовтого тіла прощупується збоку від матки, має гладку поверхню і еластичну консистенцію. Нерідко виникає під час вагітності, а після її переривання самостійно розсмоктується.

    Лікування

    При підозра на кісту жовтого тіла також не поспішають з оперативним лікуванням, жінка знаходиться під спостереженням протягом 2-3 менструальних циклів, оскільки кіста може самостійно розсмоктатися. Якщо цього не відбулося, і є тенденція до збільшення кісти, то рекомендується хірургічне видалення кісти з частиною яєчника.

    Параоваріальна кіста- Це порожнинне однокамерне утворення, яке формується з розташованого над яєчником придатка. Виникає в основному у жінок у віці 20-40 років. Кіста має округлу або овальну форму, гладку поверхню, наповнена прозорим рідким вмістом. Ці кісти можуть бути як маленькі, так і гігантські, вагою до 30 кг, найбільш часто вони мають розмір 8-10 см. Стінка кісти тонка і прозора, містить дрібні кровоносні судини. Яєчник в патологічний процес, як правило, не залучається.

    При невеликих розмірах параоваріальні кісти жінку може практично нічого не турбувати, менструальна функція не порушується. При значних розмірах кісти з'являються скарги на болі внизу живота, і симптоми, пов'язані із здавленням сусідніх органів. Можуть турбувати часті позиви до сечовипускання при здавлення сечового міхура. Можливий розвиток грізного ускладнення — перекрута ніжки кісти, при якому розвивається картина «гострого живота». З метою діагностики кісти проводиться ультразвукове дослідження.

    Лікування

    В більшості випадків оперативне — видалення кісти, по можливості зі збереженням яєчника.

    Можливі ускладнення кіст яєчника

    Апоплексії

    Апоплексія або перекрут ніжки кісти призводить до порушення кровопостачання кісти, внаслідок чого розвивається її некроз і запалення очеревини (перитоніт), що супроводжується різкими болями внизу живота, підвищенням температури тіла, нудотоюблювотою, появою симптомів подразнення очеревини. У цьому випадку необхідна термінова операція.

    Нагноєння кісти

    Перебігає з високою температурою, болями в животі, також необхідна термінова операція.

    Розрив капсули кісти

    Виникає рідко, проявляється гострими різкими болями в животі, внутрішньою кровотечею, шоком. Лікування — екстрена операція.

    Жіноче захворювання №4 - Кольпіт

    Це захворювання являє собою запалення слизової оболонки піхви. Найчастіше зустрічається в жінок, які ведуть активне статеве життя.
     Причиною недуги є мікроорганізми. Розвитку кольпіту сприяють соматичні захворювання й ендокринна патологія, механічні та хімічні ушкодження слизової піхви, недотримання особистої гігієни та вживання антибіотиків.
     Це захворювання проявляється так: з'являється свербіж і рясні виділення незвичайного кольору й неприємного запаху.
     Лікують його медикаментозно за допомогою спринцювання, ванночок, мазей і свічок.

    Жіноче захворювання №5 - Міома матки

    Міома - це доброякісна пухлина, яка виникає у м'язовому шарі матки, що називається міометрія. Розміри її різні - від декількох міліметрів до сантиметрів. Кажуть, ніби найбільша міома важила 63 кг.
    Симптоми міоми - це біль і тиск у низу живота, рясні менструації. Іноді як симптом розглядають безпліддя, порушення функцій сечового міхура та прямої кишки.
    Міома розвивається в разі надлишку естрогену, також за наявності інфекцій. Діагностують її ультразвуковим випромінюванням, а лікують вичікувальним методом - при досягненні міоми певних розмірів оперативно вторгаються в її життєдіяльність.
    Щоб уберегти себе від гінекологічних проблем, потрібно зовсім мало - дотримання особистої гігієни та регулярний огляд лікаря. І ти завжди будеш здорова!

    15 продуктів, що поліпшують обмін речовин в організмі

    15 продуктів, що поліпшують обмін речовин

    в організмі
          Обмін речовин — це сукупність процесів поглинання речовин із навколишнього середовища, їхніх перетворень в організмі та виведення з нього продуктів життєдіяльності. У тілі живих організмів постійно відбувається обмін речовин і перетворення енергії.

           Обмін речовин відіграє важливу роль, чи не так?
    Адже порушення обміну речовин — це не тільки зайва вага, це і причина багатьох хронічних захворювань і погане самопочуття і жахливий настрій.





    1. Броколі — багаті кальцієм і вітаміном С, які прискорюють обмін речовин, важливі для повноцінного метаболізму.
    2. Грейпфрут — допомагає худнути на 1 кг на тиждень, якщо вживати його по половині плоду з кожним прийомом їжі, а також знижує рівень інсуліну і знижує апетит.
    3. Зелений чай-з ранку змусить організм працювати правильно, а крім того, знизить апетит і поліпшить травлення.
    4. Індичка — чудовий продукт для прискорення обміну речовин, додавання в раціон корисного білка і мінімального рівня жиру.
    5. Йогурт — містить білки, які допомагають спалювати калорії, а також пробіотики, що поліпшують роботу шлунково-кишкового тракту.
    6. Кориця — прискорює цукровий метаболізм в 20 разів! Всього чверть чайної ложки кориці в день знижує рівень цукру в крові.
    7. Кава — якщо пити її свіжозвареною допомагає прискорити метаболізм на 3% з кожної чашечкою.
    8. Каррі — очищає організм, стимулює травлення, благотворно впливає на роботу печінки. Будь-які спеції покращують роботу організму в цілому, тому варто завітати в лавку прянощів, щоб обрати для себе найкращі спеції.
    9. Мигдаль — велика кількість корисних жирів знижують апетит і насичують організм. Норма на день — 15 — 20 штук.
    10. Вівсянка — містить велику кількість клітковини, яка довго перетравлюється організмом, спалюючи максимум калорій, а також нормалізує рівень інсуліну.
    11. Соєве молоко — спалює зайвий жир в організмі, покращує травлення і знижує рівень холестерину в крові.
    12. Квасоля — багата вітамінами і містить легкозасвоюваний білок, а стручки є прекрасним сечогінним засобом.
    13. Халапеньо (гострий перець) — один з кращих жироспалювачів, який не тільки активізує травлення, але і за рахунок виниклої спраги змушує пити багато води і тим самим вимиває «все зайве» з організму.
    14. Шпинат — унікальний продукт, що містить практично всі відомі вітаміни, в тому числі і марганець, що допомагає в нормалізації обміну речовин.
    15. Яблуко — харчові волокна допомагають нормалізувати травлення, а пектин абсорбує токсини в кишечнику і допомагає позбавитися від закрепів.

    среда, 14 декабря 2016 г.

    Чому болять ноги?

    Чому болять ноги?


    Причиною дискомфорту може бути варикоз або запалення нерва

    Після довгої ходьби біль і втомлюваність – нормальне явище. Але інколи біль в ногах може вказувати на серйозніші проблеми. І із цим потрібно розібратися.

    Причина: варикоз
    Через порушення відтоку венозної крові тиск у судинах підвищується, і виникає венозний застій. Він і викликає відчуття важкості в ногах, тягнучий біль, який підсилюється до кінця дня. 

    Що робити? Відвідати флеболога, зробити УЗД вен. Залежно від стану судин лікар призначить лікування. Для зменшення болю можна носити компресійний трикотаж. Вранці протягом п’яти хвилин робити кругові рухи стопою. Після робочого дня обливати ноги холодною водою. Все це покращує кровообіг.



    Причина: тромбофлебіт
    Венозний застій може призвести до утворення тромбу в просвіті вени. Тромбофлебіт супроводжується гострим болем і відчуттям печіння в литкових м’язах. З’являється почервоніння і набряк. Вени збільшуються і настільки болючі, що до них не можна доторкнутися. Може підвищуватися температура тіла до 38 градусів. 


    Що робити? Негайно йти на прийом до судинного хірурга, зробити ангіосканування і аналізи крові. Ці процедури допоможуть з’ясувати, наскільки вени закупорені.

    Причина: запалення сідничного нерва
    Найчастіша причина такого болю – грижа міжхребцевого диску і остеохондроз. У результаті защемлюються нервові корінці. Біль розповсюджується по сідничному нерву: від нижньої частини спини в сідницю і далі вниз по задній поверхні ноги аж до п’ятки. Біль супроводжується то печінням, то відчуттям холоду, то онімінням. 
    Що робити? Проконсультуватися у невролога, за необхідності зробити МРТ.



    Причина: остеопороз
    Остеопороз – це стоншення кісткової тканини, яке виникає через дефіцит кальцію. У ногах виникають судоми, сильний біль у литці. У групі ризику – жінки після 40 років, особливо худенькі і світловолосі, а також курці і кавомани. 

    Що робити? Зробити денситометрію – дослідження щільності кісткової тканини. На основі результатів лікар призначить препарати кальцію.


    Причина: цукровий діабет
    За цього захворювання біль і важкість у ногах часто супроводжується судомами вночі. Ноги набрякають, здається , що по них бігають мурашки, виникає відчуття оніміння і поколювання. Шкіра стає сухою і лущиться. 

    Що робити? Необхідно здати аналізи крові на цукор і проконсультуватися у лікаря-ендокринолога.


    Причина: плоскостопість
    Вона може бути не тільки вродженою, але й набутою. За плоскостопості м’язи і зв’язки стопи ослаблені, тому стопа втрачає свою амортизаційну функцію, через що страждають ноги. Вони стають "свинцеві", швидко втомлюються під час ходьби, постійно болять. 


    Що робити? Звернутися до ортопеда, за необхідності носити ортопедичне взуття.

    Причина: артрит. 
    У стопі більше десятка суглобів, які через інфекцію починають руйнуватися, виникає запалення. Ноги при артриті болять цілий день, біль то зменшується, то збільшується. Сам суглоб збільшується, шкіра навколо нього червоніє, стає вогняною. Жінки хворіють утричі частіше. 

    Що робити? Необхідно звернутися до лікаря. Зробити рентген уражених суглобів.


    Народна медицина радить
    Рецепт 1. 1 ст. л. меду перемішати з 2 ст. л. оливкової олії. Марлю з теплою сумішшю накладати на уражені суглоби на годину. Процедуру виконувати двічі на день. Рекомендується при всіх ревматичних захворюваннях. 
    Рецепт 2. 2 ст. л. квітів шипшини заливаємо 350 мл окропу, залишаємо на 30 хв, проціджуємо, змішуємо з 2 ст. л. меду. Марлю з сумішшю прикладаємо до хворих суглобів на 30-40 хв. Процедуру здійснюємо двічі на день протягом 14-21 днів. Рекомендовано при всіх видах артриту.

    Сік корисний, але не магазинний

    Сік корисний, але не магазинний



        Всі ми знаємо, що свіжі фрукти та овочі насичують організм людини вітамінами і мікроелементами, тому вони дуже корисні для нашого здоров’я. В одній склянці свіжовичавленого соку містяться: вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини, рослинні ферменти й гормони, органічні кислоти, фітонциди, флавоноїди, поліфеноли тощо.
    – При різноманітній соковій продукції, представленій на прилавках магазинів, важко розібратись, що обрати для споживання, – говорить Олеся ПЕРЕПЕЛИЦЯ, доцент кафедри медичної та фармацевтичної хімії, кандидат біологічних наук. – Промислові соки поділяють на соки прямого віджиму й соки, відновлені з концентратів. Соки прямого віджиму виробляються там, де зібраний урожай. Фрукти та овочі очищаються, з них вичавлюється сік, який розводять водою, освітлюють лимонною кислотою, консервують, пастеризують і розливають у тару. Відновлені соки готують із концентратів. Свіжий сік у цьому технологічному процесі проходить складний шлях: депектинізацію, фільтрацію, випарювання, видалення природного аромату, загусання до стану в’язкого желе, яке охолоджують, відокремлюють від кристаликів льоду в центрифузі і поставляють на завод. На заводі желе відновлюють – розводять водою, стерилізують, додають ароматизатори, стабілізатори, консерванти і розливають в пляшки та тетрапакети. 
    Які сокові продукти бувають
    Відновлений сік – це продукт, що виготовлений sз концентрованого соку і спеціально підготовленої питної води. У 100%-му і відновленому соках не повинні міститися консерванти, штучні ароматизатори та підсолоджувачі.


    Нектар – напій, що виготовлений sз концентрованого соку (пюре), спеціально підготовленої води і натуральних ароматичних речовин. При цьому частка концентрованого соку має становити 20-50% від усього об’єму. Крім води, у нектарі можуть міститися цукор і натуральні підкислювачі (наприклад, лимонна кислота), м’якоть плодів. У нектар не можуть додаватися консерванти, штучні ароматизатори та підсолоджувачі. Як правило, нектари роблять із тих плодів, концентрований сік яких неможливо використовувати для приготування 100%-го соку через занадто солодкий або кислий смак (наприклад, вишня, смородина, гранат) або через густу консистенцію (наприклад, банани, персики).


    Соковмісний напій – суміш концентрованого соку (пюре) і спеціально підготовленої води за умови, що частка концентрованого соку складає не менше 10%.

    Морс – напій, який виготовляють із суміші соку ягід (ягідного пюре), спеціально підготовленої води, цукру за умови, що мінімальна частка концентровано соку складе не менше 15%. Замість води в морсах допускається використання водного екстракту з вичавлених ягід, які були використані для виробництва соку або пюре.


    Чи корисні?
    – Дослідження, яке проводилося в лабораторіях "Укрметртестстандарту", занесло в чорний список чимало соків, вживати які небезпечно для здоров’я, – зауважує Олеся Перепелиця. – У деяких з них виявлено дріжджів у шість разів більше норми, а також штучні барвники, зокрема"сонячний захід", які заборонені для харчових продуктів, рекордні кількості натрію бензоату Е211, що неприпустимо для цього продукту, а також сорбінову кислоту Е200, про яку скромно замовчує маркування. 

    Окремі дослідження свідчать, що надмірне споживання соку може призводити до збільшення ваги.. Так, глюкозо-фруктозовий сироп, інгредієнт багатьох соків, може призводити до виникнення діабету другого типу. На деяких з напоїв написано, що вони виготовлені "без додавання цукру" або "з низьким вмістом цукру", але спокушатися в таких випадках теж не варто, адже цукор у них замінений штучними підсолоджувачами – сахарином, аспартамом (Е951), ацесульфамом-К (Е950). До того ж у соку міститься багато кислоти, яка сприяє руйнуванню емалі зубів.

    Незважаючи на високу температуру стерилізації і додавання різних речовин, виробники стверджують про збереження вітамінів і корисність своєї продукції. Споживання промислових соків з користю для здоров’я ставиться під сумнів переважно ще й тому, що виробництво соку охоплює тривалий етап підготовки. Для того, щоб отримати натуральний, смачний, а головне – корисний напій, достатньо купити соковижималку і вичавлювати соки самостійно. При цьому, слід пам’ятати, що для подовження терміну зберігання фрукти обробляють спеціальними хімічними сумішами. Тому не забувайте ретельно мити фрукти та овочі у проточній воді. 

    Здoрoвi зуби – пoкaзник мiцнoгo здoрoв’я


    Здoрoвi зуби – пoкaзник мiцнoгo здoрoв’я

          Пoрoжнинa рoтa – цe нaйврaзливiшe місце, тут знаходиться “штaб-квaртирa” вoрoгiв нaшoгo oргaнiзму – мiкрoбiв i їx тoкcинiв! 
        Звiдcи вoни пoчинaють cвiй руйнiвний xiд пo усіх нaшиx oргaнax i ткaнинax! Сaмe тoму рiшeння прoблeм в пoрoжнинi рoтa i є пeршoчeргoвим зaвдaнням, aджe здoрoвi зуби – зaпoрукa вaшoгo здoрoв’я!

        Професійні заходи, якi прoвoдять cтoмaтoлoги, досить eфeктивнo прaцюють нa зaxиcт пoрoжнини рoтa i дoпoмaгaють збeрeгти здoрoвi зуби. Пaм’ятaєтe! Рeгулярнa турбoтa прo гiгiєну пoрoжнини рoтa i здoрoв’я зубiв дoпoмoжe вaм зaпoбiгти бaгaтo xвoрoб i збeрeгти здoрoв’я нa дoвгi рoки.

        Пaм’ятaйтe, нeвилiкувaнi зуби, мoжуть cтaти причинoю урaжeння нacтупниx oргaнiв i cиcтeм :
    •  Сeрцeвo-cудиннa cиcтeмa, при цьoму особливо рeтeльнo зa здoрoв’ям пoрoжнини рoтa необхідно cтeжити особам, щo перенесли oпeрaцiї нa серці – для ниx вiдвiдувaння cтoмaтoлoгa 2 рaзи в рiк є недостатнім. 
    • Сeчiвидiльнa cиcтeмa – простатит i глoмeрулoнeфрiт; 
    • Цeнтрaльнa нeрвoвa cиcтeмa (aж дo бaктeрiйнoгo мeнiнгiту); 
    • Бронхо-лeгeнeвa cиcтeмa (брoнxiт, фaрингiт, лaрингiт, ринiт i т. п).
    Нeзвaжaючи нa уcю серьозність, кoжeн мoжe зaпoбiгти тaким уcклaднeнням – aджe вiдвiдуючи cтoмaтoлoгa i cвoєчacнo зaлiкувaвши нaвiть нeвeликi “дiрoчки”, мoжнa нe просто зaвжди блищaти шикaрнoю i білосніжною посмішкою, aлe i збeрeгти здoрoв’я нa дoвгi рoки.

    Шкода цукру

    Шкода цукру

         Цукор це дуже калорійний продукт що містить 410 ккал в 100 гр. Надмірне споживання цукру в будь-якому випадку приведе до ожиріння. Крім того, при деяких захворювання цукор повністю заборонений (при цукровому діабеті) або протипоказаний в деяких випадках (при набряках, оскільки вживання цукру призводить до набрякання). Проведені мед. дослідження довели що часто рак молочної залози, склероз, інфаркт викликані надлишком вживання солодощів, жиру, цукру. Слідуючи з цього, людям, які схильні до таких хвороб, потрібно уникати таких продуктів у своєму раціоні.

         Також усім відомо поганий вплив цукру на емаль. При вживанні солодощів підвищується кислотність, створюючи необхідну для розвитку бактерій середовище.

        Для засвоєння цукру в дуже великій кількості потрібні вітаміну групи В, це призводить до їх дефіциту і розвитку неврологічних хвороб.

        Шкода цукру проявляється при його надмірному вживанні. Більшість їдять їжу не вживати чистий цукор, а замінюють його цукрозамінниками. Але потрібно розуміти, що окрім чистого цукру, що ми кладемо в каву або чай, цукор міститься в різних продуктах, дуже багато його солодкої випічки, фруктах і ягодах і т.д. Визначаючи можливе щоденне вживання цукру потрібно враховувати як чистий, так і цукор прихований в продуктах.

       Особливо шкідливим є вживання жирних продуктів, що містять цукор, наприклад випічка з пісочного тіста, в якій міститься велика кількість жиру і цукру. Цукор є найкращим «паливом» для організму, тому поки розщеплюється цукоржири відкладаються на животі, стегнах та інших улюблених місцях. Нерозщеплений цукор (вуглеводи) трансформуються в жир і запасатися в організмі.

        Солодощі часом порівнюють з наркотиками, бо якщо людина звикає до них то йому важко від них відмовитися. Наприклад, шоколад, викликає у людини підвищення рівня ендорфінів, тим самим створює відчуття щастя. Ось саме поетомуу ласунам важко обійтися без їх улюблених солодощів.

        Це не означає що потрібно повністю відмовитись від цукру, просто краще вживати його природні форми - горіхи, овочі, фрукти, що містять фруктозу - цукор, що трансформується в глюкозу. Глюкоза дуже просто засвоюється організмом не приносячи для нього шкоди. Хоча й тут треба знати міру.

    Чому треба пити більше води

    Чому треба пити більше води




    Дев’ять медичних доказів

    1. Вода — невід’ємний компонент людського організму.

    Залежно від віку, жирового прошарку тощо, тіло людини складається на 43—80% з води. Людина, можливо, і зможе прожити без їжі від 4 до 8 тижнів, проте без води наш організм загине через 10 днів (це за умови кімнатної температури).

    2. Вода постачає живильні речовини.

    Вода циркулює разом із кровотоком і допомагає постачати живильні речовини і кисень у клітини й органи. Вона діє як розчинник для поживних речовин і солей та допомагає їм засвоюватися.

    3. Вода — засіб очищення організму.

    Вода служить також засобом виведення шлаків, або відходів обміну речовин, у вигляді сечі й поту. Уявіть собі цей процес як звільнення організму від отруйних речовин, детоксикацію. Це — найважливіша функція води в організмі.

    4. Вода допомагає запобігти сечокам’яній хворобі.

    Нирки фільтрують продукти життєдіяльності і виводять їх з організму у вигляді сечі. Збільшення концентрації деяких солей у сечі збільшує ризик формування каменів у нирках. У більшості випадків такий ризик можна скоротити, вживаючи більше води і тим самим зменшуючи концентрацію солей у сечі. Тому людям, схильним до сечокам’яної хвороби, рекомендують вживати 12 склянок води на день (для здорових людей ця норма становить 8 склянок).

    5. Вода допомагає знизити кров’яний тиск.

    Коли ми втрачаємо велику кількість рідини з якихось причин (вживання недостатньої кількості води, заняття спортом, хвороба і т.ін.), аби запобігти втраті води (унаслідок дихання і потовиділення), наш організм намагається компенсувати цю нестачу звуженням кровоносних судин, що своєю чергою спричинює підвищення кров’яного тиску. Ось чому так потрібно пити достатню кількість води. Звичайно ж, це стосується лише тих випадків, коли кров’яний тиск підвищився саме через нестачу води в організмі.

    6. Вода допомагає запобігти захворюванням серця.

    Як ішлося вище, зневоднення призводить до того, що клітини і тканини організму вбирають воду з кровоплину, скорочуючи таким чином силу плину крові (саме тому відбувається звуження кровоносних судин з подальшим підвищенням тиску крові). Підвищений кров’яний тиск — ознака того, що серце працює в більш прискореному режимі, ніж зазвичай: серце намагається накачати більше крові до органів, щоб збалансувати кількість крові у звужених судинах. Саме це може посилити серцеві недуги, які вже існують. Достатня кількість води може запобігти цьому.

    7. Вода впливає на здоров’я нашої шкіри.

    Беручи участь у процесі потовиділення, вода також усуває забруднення шкіри й очищає її, шкіра виглядає молодшою і здоровішою. Зневоднена шкіра втрачає тонус: має обвислий і зморшкуватий вигляд.

    8. Вода не містить калорій.

    Вода не містить калорій, на відміну від газованих напоїв, які «начинені» цукром, а отже, споживання води не спричинить збільшення маси тіла. Багато досліджень вказують на те, що збільшення споживання води допомагає схуднути: замінюючи солодку газовану воду на звичайну очищену, ми тим само скорочуємо споживання калорій.


    9. Вода пригнічує апетит.

    Саме тому, що вода не містить калорій, вона діє як ідеальний наповнювач для шлунка, що своєю чергою знижує відчуття голоду.

    До речі, слід звернути увагу на те, що існує різниця між достатнім і надмірним споживанням води. Останнє може призвести до найнебажаніших і найнеприємніших наслідків — вимивання солі з організму, що призводить до запаморочення або непритомності.

    Тож будьте обережними навіть у такій справі, як вживання води. Покладайтеся на свої відчуття: відчуття спраги — сигнал організму про те, що йому необхідна вода.




           Рекомендована доза для здорової людини — 8 склянок на день. Якщо споживання такої кількості води для вас є незвичним, для поліпшення смаку можна додати у воду лимонний сік. Також дуже гарна звичка — завжди мати з собою пляшку води.

    Етика спілкування з людьми з особливими потребами

    Етика спілкування Належна комунікація, тобто етика спілкування, важлива під час надання допомоги будь-якому споживачу. Особливо важли...